‚morocco’- nowy wzór na ściany

29 kwietnia 2020 Autor admin Wyłączono

Marokański styl posiada unikalne wzory inspirowane regionem Maghrebu, niezwykłą głębię barw oraz różnorodne wzornictwo. Marokańskie płytki są również odzwierciedleniem bogatej kultury i historii tegoż kraju. W ornamentach znajdziemy różne kombinacje podstawowych geometrycznych kształtów – tu matematyka spotyka się ze sztuką. Charakterystyczne elementy to gwiazdy, trójkąty, koła, półksiężyce, romby z łagodnymi liniami bocznymi.

Szukając ciekawych i oryginalnych inspiracji, zwróciliśmy uwagę na kulturę i twórczość orientalną, szczególnie rejon Maroka zasłynął ze spójnej i oryginalnej architektury, ciekawych i rozpoznawalnych detali oraz naturalnej kolorystyki.

Marokańskie aranżacje charakteryzują intensywne, żywe odcienie, które możemy spotkać na soukach. Curry, kurkuma, gałka muszkatołowa, cynamon, kardamon czy czerwona papryka przeplatają się ze sobą i tworzą energetyzującą mieszankę zapachów i barw. Styl marokański we wnętrzach cechuje przepych, dlatego nie boimy się zaproponować wzoru w kolorze czerwonego złota.

Styl marokański to trend odważny, pełen fantazyjnych wzorów i kolorów. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniu podróżnika lub osoby, która nie boi się eksperymentów w wystroju wnętrz. Pasuje nie tylko do klasycznych aranżacji, ale również do nowoczesnych. Rozsądnie zastosowany na ścianach nada pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru, który może wzbudzić zachwyt naszych gości. Nasze płytki ‚morocco’ właściwie zastosowane sprawią, że z pewnością będzie to niezapomniane i inspirujące wrażenie, z pewnością komentowane w towarzystwie jako wyznacznik poczucia smaku w aranżacji wnętrz.

wizualizacje wykorzystujące płytki ‚morocco’